Obec Kraľovany získala finančné prostriedky na zateplenie MŠ a výmenu systému vykurovania

streda, 2 marec 2016

Obec Kraľovany sa úspešne uchádzala o poskytnutie finančných prostriedkov formou dotácie z Enviromentálneho fondu v rámci činnosti L2 ( zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich budov vrátane zatepľovania) .

Enviromentálny fond vyčlenil pre rok 2016 v rámci činnosti 15 milónov eur a naša obec  z tohto balíka dostala finančnú dotáciu vo výške 86.969 eur. Poskytnuté finančné prostriedky sú určené nielen na zateplenie, ale aj výmenu systému vykurovania Materskej školy v Kraľovanoch .

Súčasťou predloženého projektu bolo aj predloženie tepelnotechnického  posudku. Hlavným prínosom tohto projektu bude zníženie tepelných strát a taktiež zníženie nákladov na vykurovanie .

V závere treba poukázať na fakt, že stav detí v našej MŠ má rastúci trend čo potvrdzuje aj potrebu jej modernizovania a  zefektívňovania.