Odovzdávanie hasičského vozidla IVECO a protipovodňového vozíka podpredsedom vlády a ministrom vnútra p. Róbertom Kaliňákom

nedeľa, 21 február 2016

Podpredseda vlády SR a minister vnútra Róbert Kaliňák dňa 13. februára 2016 odovzdával členom dobrovoľného hasičského zboru v Kraľovanoch hasičské auto IVECO a protipovodňový vozík. Ďalšími čestnými hosťami ktorí sa zúčastnili aktu odovzdávania hasičskej techniky boli aj poslanec NE SR a predseda ŽSK p. Juraj Blanár, prezident Hasičského a záchranárskeho zboru SR p. Alexander Nejedlý, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR p. Vendelín Horváth, riaditeľ Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Žiline p. Jaroslav Kapusniak a další čestní hostia .

Hasičskou technikou, ktorú pomáha obciam dopĺňať podpredseda vlády SR a minister vnútra SR, prispeje tak k zlepšeniu účinnosti dobrovoľných hasičských zborov pri vykonávaní zásahov v zmysle zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v zmysle neskorších predpisov. Kľúče od auta odovzdal minister vnútra do rúk veliteľa DHZ. Splnilo sa tak ich veľké želanie a nové auto sa stalo povzbudením do ďalšej činnosti dobrovoľných hasičov.

Odovzdávanie bolo spestrené príhovorom ministra vnútra, starostu obce a ostatných pozvaných hostí, slávnostným podaním hlásenia veliteľa. Súčasťou bolo slávnostné pokrstenie šampusom či modlitba za ochranu obce pred ničivými vplyvmi živlov a ochranu hasičov pri výkone ich práce a následné malé pohostenie.