Nová webová stránka našej obce vyhodnotená ako „najpôsobivejšia“

nedeľa, 8 november 2015

Nová webová stránka našej obce vyhodnotená ako „najpôsobivejšia“

Únia miest Slovenska v spolupráci s Občianskym združením eSlovensko a Združením informatikov samospráv Slovenska už 12 rokov vyhlasuje a organizuje Zlatý erb, súťaž o najlepšie internetové a elektronické služby samospráv Slovenskej republiky.

Vyhlásenie výsledkov súťaže Zlatý erb 2015 sa uskutočnilo 4. novembra 2015 v Bratislave v hoteli Crowne Plaza  v rámci medzinárodného  kongresu ITAPA 2015 .

Do súťaže Zlatý erb 2015 sa po prvýkrát  zaregistrovala aj naša obec Kraľovany, ktorá predstavila svoju novú webovú stránku obce.

Ceny Zlatý erb boli udeľované v troch hlavných kategóriách : Najlepšia stránka miest a mestských častí, Najlepšia stránka obcí a Najlepšia stránka VÚC.

Špeciálne ceny boli udeľované v týchto kategóriách : Najlepšia elektronická služba samospráv, Najlepšia bezbariérová stránka samospráv, Najpôsobivejšia stránka samospráv a Špeciálna cena pre osobnosť za dlhoročný prínos v oblasti budovania eGovermentu v slovenských samosprávach.

Jednou zo špeciálnych cien bola ocenená aj naša webová stránka obce Kraľovany .

Prekvapenie zo získania  ocenenia v kategórii  „Najpôsobivejšia webová stránka obce  v súťaži Zlatý erb 2015  bolo obrovské.  V súťaži Zlatý erb 2015  Kraľovany napriek  veľkej konkurencii obcí  nielen úspešne obstáli, ale sa aj zviditeľnili.

Prevzatie ocenenia je spojené s pocitom úspechu a hrdosti. Na druhej strane nás zároveň zaväzuje,  aby sme nepoľavili a naďalej vytvárali  nároky na profesionalitu a originalitu obecnej webovej  stránky.

Na záver treba ešte dodať, že záštitu nad súťažou prevzali predseda NR SR Peter Pelegrini,  vedúci zastúpenia EK v SR Dušan Chrenek, podredseda NR SR Ján Fígeľ a podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová .

Kraľovany, 6. 11. 2015

Zdroj: Únia miest Slovenka