Oznámenie ŽSK o uložení zdravotnej dokumentácie

streda, 20 september 2023

Žilinský samosprávny kraj, odbor zdravotníctva Vám oznamuje, že z dôvodu zrušenia všeobecnej ambulancie pre deti a dorast dňom 30. septembra 2023, prevádzkovanou spoločnosťou MUDr. Martinková, s.r.o. – MUDr. Emília Martinková, s miestom výkonu Hasičská 241/16, 03491 Ľubochňa, bude zdravotná dokumentácia v úschove Žilinského samosprávne ho kraja (do uvedeného termínu bude zdravotná dokumentácia na ambulancii poskytovateľa).

Pacienti, ktorí boli evidovaní na ambulancii detskej lekárky MUDr. Emílie Martinkovej majú zabezpečenú zdravotnú starostlivosť v zmysle zákona u poskytovateľa zdravotnej starostlivosti v rámci prideleného zdravotného obvodu podľa miesta trvalého alebo prechodného bydliska, prípadne je možnosť využiť slobodnú voľbu lekára.

Pre pacientov zo zdravotného obvodu obce Kraľovany, Stankovany, Rojkov, je zabezpečená zdravotná starostlivosť na všeobecnej ambulancii pre deti a dorast:

MEDIKA – DMZ, s.r.o. – Ing. MUDr. Jozef Jakubec, Štiavnická 2018/7, 034 01 Ružomberok, tel. číslo: 0907 477 937.

Pre pacientov zo zdravotného obvodu obce: Ľubochňa, Švošov, Hubová je zabezpečená zdravotná starostlivosť na všeobecnej ambulancii pre deti a dorast:

MUDr. Ivona Gubalová, D. Kráľovenskej 865, 034 95 Likavka, tel. číslo: 044/432 38 06.

Zdravotná dokumentácia pacientov bude od 01.10.2023 v úschove Žilinského samosprávneho kraja, ktorý bezodkladne odovzdá zdravotnú dokumentáciu novému poskytovateľovi, s ktorým osoba (pacient) uzatvorila Dohodu o poskytovaní ambulantnej starostlivosti.

Nový ošetrujúci lekár požiada samosprávny kraj o zaslanie zdravotnej dokumentácie (výmenný lístok s kópiou dohody osoby, ktorá uzatvorila dohodu).
V žiadosti uvedie meno predchádzajúceho lekára, jednoznačnú identifikáciu pacienta a adresu poskytovateľa, kde máme dokumentáciu zaslať.

Z dôvodu zabezpečenia zdravotnej starostlivosti v zmysle zákona (napr. povinné očkovanie, poradne, preventívne prehliadky … ), upozorňujeme na nevyhnutnosť uzatvorenia Dohody o poskytovaní zdravotnej starostlivosti medzi zákonným zástupcom/rodičom maloletého dieťa a novým lekárom/ poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v zmysle pridelenia zdravotných obvodov alebo v rámci slobodnej voľby lekára.

Oznam Žilinského samosprávneho kraja